05132111522

قالی ماشینی با توجه به قیمت و شباهتی که با قالی های دستبافت دارند، بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است و باید به این نکته توجه کرد که برای نگهداری قالی یکسری نکات را باید انجام دهید. یکی از مهمترین نکات شستشوی فرش ماشینی و یا دستبافت میباشد و نحوه شستشوی قالی دستبافت با قالی ماشینی بسیار متفاوت است.

شستشوی قالی ماشینی درصورتی که به نحو درست انجام شود، کیفیت خود را حفظ کرده و حتی باعث افزایش طول عمر خود میگردد. بدلیل اینکه در فرش های ماشینی از الیاف پلاستیکی استفاده میشود قوانین خاصی در شستشوی این فرش ها در قالیشویی ها حاکم است. استفاده از همین الیاف پلاستیکی باعث شده است گرد و غبار بیشتری را به خود جذب نمایند و نسبت به فرش های دستبافت بیشتر شستشوی شوند.

قالیشویی غرب با عنوان بهترین قالیشویی در مشهد بسیار به این امر تمرکز دارد تا قالی های ماشینی درجه یک را با روش های متفاوتی شستشوی دهد. افرادی که در منزل قالی های خود را شستشوی میدهند باید به این نکته توجه کنند که مواد مورد استفاده در بهترین قالیشویی ها فاقد هرگونه شوینده های اسیدی و قلیایی میباشد و با کمک مدرن ترین دستگاه ها این رویه را انجام میدهند. پس بهتر است از مواد شوینده مناسب استفاده کنید.

شستشوی قالی ماشینی داخل قالیشویی

مجموعه های قالیشویی در مشهد از مدرن ترین دستگاه های قالیشویی استفاده میکنند که حتی دستگاه های شستشوی قالی های دستبافت و ماشینی از هم جدا میباشند. و حتی نوع مواد پاک کننده مصرفی و میزان استفاده از آن مواد هم متفاوت است. در بهترین قالیشویی های مشهد نحوه شستشوی  قالی های ماشینی درجه یک و سایر متفاوت است. و از همه مهمتر نحوه خشک کردن فرش طبق اصول بهداشتی انجام میگردد. و همچنین زمان و هزینه کاملا برای مشتریان بصرفه است.

شستشوی قالی ماشینی در منزل

گاهی میزان آلودگی در فرش به اندازه ای میباشد که شما نیازی به ارسال قالی به قالیشویی را ندارید. یکی از راه کارهایی که متخصصین پیشنهاد میدهند، استفاده از شامپو های مخصوص است. که در ادامه به نکات مهم آن میپردازیم.

نکات مهم استفاده از شامپو در شستشوی فرش ماشینی

  • در ابتدای امر باید قالی را از هرگونه گرد و غبار تمیز کنید. این کار را میتوانید با استفاده از جاروبرقی انجام دهید. درصورتی که تمیزی کامل صورت نگیرد، کثیفی قالی در هنگام استفاده از فرچه پخش میشود.

  • شامپو فرش های موجود در بازار را با توجه به لگو استاندارد تهیه فرمایید و در هنگام خرید باید به دو نکته توجه کنید، اول باید بدون جوهر نمک و دوم میزان اسید موجود بسیار کم باشد.

  • در هنگام شستشوی فرش نباید از آب جوش استفاده کنید. زیرا به الیاف پلاستیکی بکار رفته در فرش ماشینی ضربه میزند و عمر فرش شما بسیار کم میشود. آب سرد هم بخوبی در تمیزکردن فرش کمک نمیکند. پس بهترین دمای مناسب برای شستشوی بین 25 تا 35 درجه میباشد.

  • فرچه مورد استفاده باید نرم باشد تا به تار و پود فرش آسیبی وارد نگردد.

قالیشویی غرب مشهد با توجه به نوع فرش (دستبافت یا ماشینی) روش مناسب برای شستشوی را انتخاب نموده و بهترین مواد شوینده را استفاده می نماید تا بتواند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.