05132111522

در ایام مهمی همچون عید نوروز خانم های خانه دار در صدد تمیز کاری منزل و شست و شوی فرش و موکت هستند. شست و شوی فرش و موکت اصول خاص خودش را دارد، که اگر آن را رعایت نکنید؛ ممکن است به الیاف و تار و پود آن ها آسیب جبران ناپذیری وارد کنید. اگر شما هم قصد شست و شوی فرش در منزل را دارید بهتر است تا این امر را به قالیشویی در مشهد واگذار کنید، از این طریق می توانید بهترین روش شست و شوی فرش و موکت را شاهد باشید.

راهکار های کلیدی برای شست و شوی فرش و موکت

شستن فرش با رعایت کردن یک سری اصول اولیه

برای این که شستن فرش در خانه برای بعضی افراد کار سختی است، بهتر است تا فرش خود را به قالیشویی ها بسپارند؛ آن ها می توانند کار شستن فرش را به آسانی برای مشتری ها انجام دهند.

شست و شوی فرش را به قالیشویی ها بسپارید

شستن فرش به طریق مختلفی می تواند انجام شود، اما بهترین کار و عاقلانه ترین آن سپردن فرش به دست قالیشویی می باشد؛ تا آن ها این امر خطیر را به سر انجام برسانند. مزیت دیگری که برای مشتری ها به دنبال دارد این است، زمانی که فرش خود را به قالیشویی می سپارند؛ زمان آن ها آزاد شده و می توانند به کار های دیگر خانه از جمله خانه تکانی رسیدگی کنند.

زمانی که می خواهید فرش خود را به دست قالیشویی ها بسپارید، بهتر است در مورد آن تحقیق کرده و آن را به بهترین قالیشویی واگذار کنید تا هنگام شست و شو فرش شما آسیب نبیند. بعضی از فرش ها به دلیل حساسیت بالا لازم است تا به دست بهترین قالیشویی در مشهد سپرده شوند، زیرا آن ها به کم و کیف شست و شو واقف هستند؛ همچنین می توانند به بهترین نحو ممکن فرش شما را شستشو دهند.

 

 

نحوه درست شستن فرش و موکت در منزل

زمانی که می خواهید عمل شست و شوی فرش را انجام دهید، اما می بینید که فرش به اندازه ای کثیف نیست که بخواهید آن را به قالیشویی خوب در مشهد بسپارید، یا حتی نمی خواهید برای این کار هزینه ای انجام دهید. پس در نتیجه بهترین کار این است که خودتان فرش ها را شسته و آن ها را تمیز کنید.

 • برای اینکه بتوانید شست و شوی فرش را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، لازم است تا ابتدا جای مناسب و کافی برای این کار داشته باشید. اگر فضای مناسب در اختیار دارید و ابعاد فرش شما به میزانی است که می شود در منزل کار های آن را انجام داد، با رعایت کردن اصول شست و شوی بهینه فرش می توانید آن را بشویید.

اما اگر فرش شما بزرگ است یا به فضای کافی در اختیار ندارید یا به هر دلیل دیگری نمی توانید بشویید، بهتر است که امر فرش شویی را به بهترین قالیشویی در مشهد بسپارید.

 • قبل از اینکه بخواهید برای شست و شوی فرش اقدامی انجام دهید، ابتدا لازم است تا گرد و غبار فرش را از بین ببرید. این کار از طریق تکاندن صورت می گیرد، ولی مواظب باشید زمانی که می خواهید آن را بتکانید تار و پود فرش شما دچار آسیب نشود.
 • زمانی که می خواهید شستشو را شروع کنید، قبل آن باید بررسی کنید که فرش شما رنگ می دهد یا خیر. زیرا اگر فرش دستباف یا ماشینی شما رنگ بدهد، آسیب بدی به فرش می رسد. اگر می خواهید از این موضوع که فرش رنگ می هد یا نه اطلاع یابید، ابتدا لازم است تا با پارچه سفید رنگ مرطوب روی فرش بکشید. اگر پارچه رنگ گرفت، فرش را سعی کنید خودتان نشویید و شستن آن را به یک قالیشویی معتبر در مشهد بسپارید.
 • زمانی که می خواهید آب اضافی فرش را بگیرید، لازم است تا فرش را در جایی بگذارید که سطح آن از سختی مطلوبی برخوردار بوده و همچنین شیب کافی داشته باشد.
 • به یاد داشته باشید، آب مناسب برای انجام عمل فرش شویی باید درجه حرارتی ملایم و ولرم داشته باشد.
 • هنگام شست و شو مواظب باشید تا مواد شوینده قلیایی را استفاده نکنید و اسیدیته خنثی را برای این کار استفاده کنید. بهترین انتخاب شما برای شست و شو می تواند پودر شست و شوی دستی، شامپو فرش، پودر صابون و مایع ظرفشویی باشد. همچنین اگر هنگام شست و شو متوجه شدید فرش شما به میزان کافی کثیف نیست، می توانید از مواد شوینده ای استفاده کنید که با آب رقیق شده باشد.

همانطور که گفته شد از مواد قلیایی در هنگام شستشو استفاده نشود، به خصوص مواقعی که می خواهید سطوح زیرین فرش را بشویید. زیرا امکان اینکه مواد شوینده به خوبی از روی سطح تمیز نشوند وجود دارد، در این صورت آسیب جدی به بافت فرش می رسد که جبران ناپذیر است.

 • زمانی که شست و شوی فرش شما پایان یافت نوبت به آبگیری فرش می رسد، در آن زمان می توانید پرز های اضافی که در هنگام شستشو ایجاد شده را با حوله بگیرید. اگر متوجه شدید که فرش شما رنگ می دهد، اجازه دهید تا فرش تا چند ساعت در همان حالت باقی بماند؛ در این صورت از راه یافتن رنگ به قسمت های دیگر فرش جلوگیری کرده اید.
 • برای اینکه فرش شما به بهترین شکل خشک شود، بایستی آن را از پشت و در فضای باز و آزاد به دور از تابش نور خورشید پهن کنید.
 • فرش را به هیچ وجه در نور آفتاب قرار ندهید و آویزان نکنید، این کار بدترین آسیب را به بافت فرش می رساند.
 • برای خشک شدن فرش به آن زمان دهید، همچنین زمانی که عجله دارید سعی کنید از وسایل گرم کننده و حرارتی برای این کار استفاده نکنید.
 • هنگامی که فرش را پهن کردید، روی ریشه های آن آب نگیرید. این کار باعث می شود تا رشیه فرش شما رنگ زرد به خودش بگیرد.
 • زمانی که فرش خشک شد، می توانید با استفاده از برس به آرامی آن را برس بزنید، از این طریق طرح ها اگر به هم ریخته باشند به جای خودشان باز می گردند.

 

بدون جارو برقی فرش را تمیز کنید

 

جمع بندی

با استفاده از نکاتی که گفته شد، اگر فضای باز و مناسب دارید و همچنین می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید؛ می توانید فرش خود را با استفاده از این نکات به بهترین نحو ممکن بشویید. لازم تا یاد آور شویم اگر همه این امکانات برای شستن فرش فراهم نبود، می توانید فرش خود را به قالیشویی در مشهد بسپارید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.