05132111522

اگر به هر دلیل فرش شما خیس شد نباید از کنار این موضوع راحت بگذرید چرا که خیسی فرش باعث خسارت به شما می شود رطوب و خیسی فرش شما باعث نابودی فرشتان می شود چرا که رطوبت نفوذ می کند در تار وپود فرش پس اگر به هر دلیلی نمی خواهید فرش خود را به قالیشویی بسپارید می توانید مهارت لازم را از این مقاله بیاموزید تا هرچه سریعتر فرش خود را خشک کنید.

راه های خشک کردن فرش در منزل

راه حل های خشک کردن فرش در منزل؟

رطوب در هرجایی برای رشد هرگونه باکتری و قارچ است که علاوه بر خرابی فرشتان به اعضای خانواده ممکن است آسیب بزند پس این کار بسیار مهم است.

در مواقعی که فرش شما خیس می شود اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند این است که آن را در معرض نور خورشید قرار دهید اما این کار نه تنها غلط است بلکه امکان دارد به فرش شما آسیب بزند و رنگ فرش شما از بین برود در هوای آزاد فرش خود را پهن کنید تا با هوای آزاد فرشتان خشک شود اگر فضای کافی برای این کار ندارید می توانید از مراحل زیر برای خشک کردن فرش خود استفاده کنید.

به محض خیس شدن فرش باید سریع برای خشک کردنش دست به کار شوید می توانید از یک حوله تمیز استفاده کنید تا مایعات اضافه را جذب کند این کار را تازمانی ادامه دهید که حوله دیگر خیس نشود و به این نکته توجه داشته باشید پشت فرش هم بررسی کنید تا خیس و مرطوب نباشد.

بهتر است بدانید:

چطور بوی نم فرش را از بین ببرید؟

باچند مرحله می توانید فرش خود را خشک کنید:

*خشک کردن با حوله

*خشک کردن با فن ، پنکه ، سشوار

*قرار دادن فرش در معرض هوا

*استفاده از متخصصین قالیشویی

بعد از استفاده از حوله می توانید با سشوار فرش خود را خشک کنید ولی از فاصله مناسب این کا را انجام دهید چون ممکن است الیاف فرش بسوزد و آسیب ببیند.و بعد فرش را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا کامملا خشک شود.استفاده از بخار شو هم مناسب است چون باعث میشود رطوبت گرفته شود و از شر باکتری و قارچ در امان باشید.

ولی قالیشویی ها فرش خیس را با دستگاه مکشی که خیلی قوی است انجام میدهد که مخزن جدا برای آب دارد این کار را انجام می دهند و بعد آن در محیطی باز فرش را پهن میکند.

مواظب فرش های خود باشید تا دچار پوسیدگی نشود.

 

با بهترین قالیشویی در مشهد همراه باشید

 

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.