05132111522

گاهی اتفاقاتی هم چون شکسته شدن تنگ ماهی، ذوب شدن برفک های یخچال و فریزر و یا ریخته شدن پارچ پر از آب بر روی فرش و موکت باعث به وجود آمدن رطوبت و بوی نم میشود، البته همیشه فقط همین اتفاقات هم نیستن که باعث به وجود آمدن بوی نم میشود، گاهی ممکن است پس از شستشوی فرش هم بوی بد ایجاد شود که اگر فرش به درستی خشک نشود.

از بین بردن بوی نم فرش

علت بوی نامطبوع نم فرش چیست ؟

تار و پود فرش ها و موکت ها محل جمع شدن گرد و غبار و بسیاری از سوسک های فرش هستند و هنگامی که آب بر روی فرش ریخته میشود و فرش خیس میشود محل مناسبی برای رشد قارچ و کپک ها به وجود می آید و علت بوی بد فرش همین قارچ ها و کپک ها میباشد. تجمع قارچ ها در فرش باعث بیماری هایی همچون اسهال و استفراغ میشود به همین دلیل است که کودکان تازه به راه افتاده بیشتر در معرض بیماری هستند.

برای مقابله با بوی بد نم فرش چه کنیم ؟

بوی نامطبوع فرش باعث کلافه شدن اهالی منزل میشود حتی اگر فرش تمیز باشد همه به این فکر میکنند که فرش کثیف است و باید دوباره شسته شود. پس باید هرچه سریع تر به فکر چاره ای بود در ادامه پاراگراف راه حل هایی پیشنهاد شده است البته فراموش نکنید بوی نم از خشک نشدن فرش می آید، پرسنل قالیشویی غرب آموزشی را جهت خشک کردن فرش در منزل در سایت قرار داده اند که میتوانید از آن استفاده کنید.

  1. اولین کاری که باید انجام دهید خشک کردن بلافاصله قسمت های خیس فرش است .
  2. اگر مدت زمانی گذشته و فرش خشک شده است محلی را که بوی نامطبوع می دهد با جاروبرقی تا جایی که ممکن است جارو کنید تا تمام گرد و غبار داخل تارو پود فرش خارج شود.
  3. مقداری سرکه سفید در یک لیوان ترکیب کنید (توجه کنید که مقدار سرکه زیاد نشود چرا که فضای خانه را بوی سرکه در بر میگیرد) و در ظرفی مناسب ریخته و بر روی فرش اسپری کنید پس از آن که محل نم بویی خشک شد دوباره جارو کنید و اگر همچنان بوی نم باقی مانده بود این عمل را چند بار تکرار کنید .
  4. میتواند مقداری جوش شیرین را بر روی محل مورد نظر بریزید و با استفاده از یک فرچه یا اسفنج محکم مالش دهید بعد از گذشت 24 ساعت جوش شیرین را با استفاده از جاروبرقی از روی فرش تمیز کنید و با استفاده از یک دستمال تمیز نم دار فرش را پاکسازی کنید.
  5. اسطوخودوس رایحه ای آرامش بخش و مطبوع دارد برای رفع بوی نم فرش میتوان از ترکیب گل های اسطوخودوس با جوش شیرین استفاده کرد. به این صورت که این محلول را روی قسمتهایی از فرش که بو میدهد بریزید و بعد از  یک ساعت با جاروبرقی محلول را از روی فرش تمیز کنید برای اینکه نتیجه تأثیر بیشتری داشته باشد، بگذارید محلول 24 ساعت روی فرش بماند.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.