05132111522
رفوگری،لکه بری، ترمیم سوختگی فرش ، ریشه زنی و ...

 

رفوگری فرش :

 

رفو گری فرش یعنی ادغام چندین تخصص با هم . تخصص و مهارت در زمینه رفع سوختگی ، پارگی ، لکه بری و .... .

زمانی ارزش این هنر مشخص میشود که شما فرش گران قیمتی دارید و بر اثر عواملی همچون سوختگی ، پوسیدگی و ...  دچار آسیب شده است ، بدون شک تعویض فرش و جایگزین کردن فرشی نو هزینه زیادی را دربرخواهد داشت ، البته افرادی هستند که توان مالی تعویض فرش آسیب دیده و کهنه را با فرش نو دارند اما علاقه ای که به فرش قدیمی خود دارند آن هارا وادار میکند به اینکه برای ترمیم و اصلاح، فرش  خود را به رفو گر بسپارند.

 

لکه بری فرش :

 

یکی از تخصصی ترین خدمات ارائه دهنده در مراکز قالیشویی لکه بری فرش میباشد . انجام عملیات لکه  بری به ماشینی بودن و دستباف بودن فرش و نوع لکه (لکه به جا مانده از غذا ، مواد چسبنده از قبیل قیر، چسب، رنگ های شیمیایی، الوان های جوهری و ...) بستگی دارد. برای از بین بردن لکه قالی باید از مواد پاک کننده  قوی هم چون ساپونین ها ، چوبک ، جوش شیرین و سود  استفاده کرد . برداشتن رنگ های ریخته شده بر روی فرش و پاک کردن لکه ها کاری بسیار دقیق  است که باید توسط افراد متخصص انجام گیرد وگرنه امکان دارد خسارات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

 

رفع سوختگی فرش :

 

اتفاقاتی هم چون افتادن تکه ای ذغال بر روی فرش ،افتادن سیگار ، اتو و یا گذاشتن ظروف داغ بر روی فرش باعث ایجاد سوختگی میشود در این مواقع توصیه قالیشویی غرب مشهد این است که فرش خود را برای ترمیم به مراکز قالیشویی بسپارید که گارگاه ترمیم دارند . گاهی سوختگی آن چنان عمیق نیست و فرش ماشینی میباشد در این صورت میتوان با چند روش خانگی محل سوختگی را پاکسازی کرد.

 

سوختگی فرش

 

رفع سوختگی فرش با سیگار

 

برای تمیز کردن لکه سوختگی از کاغذ سمباده استفاده کنید وقتی سوختگی ها ساییده شدند با دستمال محل را پاک کنید با کمک قیچی به آرامی پرزهای سوخته را جدا کنید اگر باز هم محل سوختگی مشخص است از آب اکسیژنه استفاده کنید (هر یک واحد آب اکسیژنه 10 واحد آب اضافه شود) با محلول به دست آمده محل سوختگی را تمیز کنید و با آب بشویید و سپس سطح را خشک کنید .

 

رفع سوختگی فرش با ذغال

 

 از بین بردن سوختگی فرش با ذغال همانند مراحل ذکر شده در پارگراف قبل میباشد تنها  تفاوت آن استفاده کردن از شامپو فرش است. بدین صورت که ابتدا محل سوختگی را با یک لایه ضخیم از شامپو فرش بپوشانید و بعد از آن که خشک شد جاروبرقی کنید و بعد از آن از محلول آب اکسیژنه استفاده کنید .

 

رفع سوختگی فرش با اتو

 

اگر لکه سوختگی به رنگ زرد بود پیاز را به دو قسمت کنید و بر روی لکه قرار دهید اما اگر سوختگی عمیق بود فرش خود را به مراکز قالیشویی بسپارید .  

 

رفع سوختگی فرش با اجسام داغ

 

در صورتی که سوختگی عمیق نیست تکه ای  یخ بر  روی محل سوختگی بگذارید سپس در جهت خواب فرش جارو بزنید.

 

ترمیم ریشه و شیرازه

 

یکی از آسیب پذیر ترین نقاط فرش ریشه  آن میباشد . شیرازه و ریشه فرش ابتدایی ترین قسمت و چهارچوب هر فرش میباشد در صورتی که شستشوی نامناسب انجام گیرد و شیرازه و ریشه آسیب ببینند در پی آن  به فرش آسیب جدی تری وارد میشود پس ترمیم ریشه و شیرازه امری اساسی برای داشتن  فرشی سالم و زیبا میباشد.

 

قالیشویی غرب مشهد با کادری مجرب و ماهر جهت رضایت هر چه بیشتر مشتریان آماده ارائه خدمات ترمیم و رفوگری فرش ،رفع سوختگی، ریشه ، شیرازه زنی و ... می باشد.

ما ادعا نمیکنیم که بهترین قالیشویی در مشهد هستیم ، اما میتوانیم ادعا کنیم که ارائه دهنده خدمات متمایز قالیشویی در مشهد هستیم .

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.