05132111522

اینکه بخواهیم از کثیف شدن فرش به طور صد در صد جلوگیری کنیم ، تقریبا غیر ممکن است. بار ها برای هر یک از ما این اتفاق رخ داده است که در زمان صرف یک نوشیدنی مقداری و یا همه آن بر روی فرش بریزد و نیاز به لکه برداری فرش مثل این مطلب که به شما یاد میدهیم با از بین بردن لکه قهوه روی فرش دیگر نیاز به قالیشویی نداشته باشید.پاک کردن لکه قهوه از روی فرش تنها در منزل

چگونه لکه ها را از روی فرش پاک کنیم ؟

 اگر نوشیدنی ریخته شده تنها آب باشد، نگران نباشید تنها کاری که لازم است انجام دهید خشک کردن مایع ریخته شده با استفاده از یک دستمال نخی تمیز  از روی فرش می باشد دلیل اینکه میگوییم محل ریختن آب خشک شود این است که اگر حجم زیادی از آب به تار و پود فرش نفوذ کند رطوبت داخل فرش باعث پوسیدگی در آن تکه از فرش می شود  و امکان دارد در زمان شستشو با دستگاه های اتومات آن تکه از فرش دچار پارگی شود.

لکه قهوه را سریع پاک کنید !

هنگامی که نوشیدنی ریخته شده بر روی فرش ، قهوه باشد بلافاصله برای لکه زدایی قهوه از روی  دست به کار شوید ! چرا که قهوه به سرعت رنگ میدهد و خیلی زود لکه آن بر روی فرش  تثبیت میشود . قالیشویی غرب مشهد با ارائه راهکارهایی شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت میکند.

چگونه لک قهوه را پاک کنیم؟

زمانی که قهوه ریخته شده بر روی فرش هنوز خیس و تازه است شانس شما برای از بین بردن لکه بسیار زیاد است و می توانید تنها با مقداری آب و یک دستمال خشک محل لکه را تمیز کنید به این صورت که ابتدا با کمک دستمالی خشک و تمیز  که قدرت جذب بالایی داشته باشد تمام مایع خیس قهوه را  از روی فرش  جمع کنید سپس با استفاده از دستمالی مرطوب و مقداری آب محل لکه را محکم بکشید و بعد از پاک شدن لکه ، با دستمالی تمیز خشک کنید. مراحل پاک کردن لکه چای از روی فرش هم تقریبا به همین شکل انجام میشود.

با مایع ظرفشویی لکه قهوه را پاک کنید :

این روش برای لکه هایی مناسب است که زمان بیشتری گذشته و رنگ قهوه بر روی فرش تثبیت شده در این روش از یک استکان آب و چند قطره مایع ظرفشویی استفاده کنید  پس از آن آب و مایع را ترکیب کرده و با اسفنج محل لکه قهوه را محکم بکشید و سپس با دستمال خشک کنید .

لکه زدایی قهوه

ماست ، پاک کننده ای قوی جهت زدودن لکه قهوه

برای پاک کردن لکه قهوه از روی فرش میتوانید از چند قاشق ماست استفاده کرد. ماست ها را روی محل لکه بریزید و تقریبا 10 دقیقه منتظر بمانید سپس با قاشق ماست ها را جمع کنید و با دستمالی خشک و تمیز و مقداری آب محل لکه را پاک کنید به یاد داشته باشید که هرچه مدت زمان ایجاد لکه قهوه بر روی فرش کمتر باشد قدرت پاک کنندگی ماست بیشتر است و هرچه مدت زمان بروز لکه بیشتر باشد برای از بین بردن کامل لکه باید این مرحله را چندین بار تکرار کنید.

ماست لکه زدای قوی برای قهوه

نکته قابل توجه :

قهوه طوری است که وقتی روی فرش ریخته میشود به آسانی پخش میشود و به اکثر مناطق فرش رنگ میدهد به همین دلیل باید برای پاک کردن لکه قهوه از روی قالی از خارج به داخل دستمال را بکشید یعنی از اطراف و خارج لکه شروع کنید و به قسمت مرکزی لکه ، دستمال را حرکت دهید به این ترتیب بجای اینکه لکه پخش شود در یک نقطه جمع میشود.

در صورتی که غلظت و میزان قهوه ریخته شده زیاد،  و لکه قدیمی است و بیشتر در مناطق روشن و سفید فرش نمایان است بهتر است از خدمات قالیشویی مورد اعتماد و اطمینان خود کمک بگیرید .

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.