05132111522

یکی از متداول ترین سوالاتی که از قالیشویی غرب مشهد میشود، این است که چطور لکه بتادین را از روی فرش پاک کنیم، بتادین مبتنی بر ید است و هرگاه این ماده روی فرش ریخته شد باید بلافاصله پاک شود. سپردن فرش به قالیشویی برای شستشو و پاک کردن این لکه تصمیم مناسب تری است اما راه های رفع این مشکل در مزل را هم به شما آموزش میدهیم. البته با مشاهده دیگر مقالات قالیشویی غرب میتوانید انواع لکه برداری فرش را در منزل انجام دهید.

روش پاک کردن لکه بتادین از روی فرش

بتادین چیست؟

همه ما با بتادین آشنایی داریم بتادین یکی از ضد عفونی کننده قوی برای زخم و جراحات است و اکثر خانواده ها در خانه موجود دارند . چون بتادین بر مبنای ید ساخته شده و ید چون رنگ است بای برای پاک کردن آن اقدام نماییم چرا که اگر مدت زمان زیادی از لکه بگذرد امکان دارد جذب فرش شود و برای پاک کردن آن به مشکل برخورد کنیم.

راهکار های از بین بردن لکه بتادین:

اگر لکه بتادین تازه ریخته شده باشد از دستمالی تمیز استفاده کنید روی لکه قرار دهید تا مواد اضافه را جذب کند به هیچ وجه روی لکه را نکشید چون ممکن است این کار باعث پخش شدن مواد شود و لکه پخش و بزرگتر شود.می توانیم روی لکه را با اسپری آب سرد اسپری کنیم وبا حوله تمیز لکه را پاک کنید چندین بار این کارو انجام  دهید تا تمیز شود.

چگونه با الکل لکه ایجاد شده را پاک کنیم:

استفاده از الکل سفید دستمال را آغشته به الکل کنید و با دستمال آغشته به الکل قسمت که لکه هست را بکشید تا پاک شود.

برطرف کردن لکه با استفاده از پوست لیمو و شکر قهوه ای

پوست لیمو و شکر قهوه ای مخلوط این دو ماده یک پاک کننده خانگی می باشد.همچنین مواد غیر سمی همراه با تمیزی فرش می باشد.

با استون چگونه می توان لکه بتادین را برطرف کرد

از استون هم می توان استفاده کرد و قسمت لکه را شستشو داد بعد از استفاده از هرکدام از مواد قسمت لکه را به خوبی خشک کنید مواد اضافه را جمع کنید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.