05132111522

چسبیدن آدامس روی فرش مثل لکه های چای و قهوه نیست چرا که این لکه ها را می توان با شامپو فرش پاک کرد اما آدامس ماده ای مانند صمغ مانند است که ابتدا باید ضایعات آن را از روی فرش خود برداشته بعد برای از بین بردن لکه اقدامات لازم را انجام دهید.با ما همراه باشید.

برطرف کردن لکه آدامس از روی فرش

راهکار های از بین بردن لکه آدامس داخل منزل:

 

چسبیدن آدامس روی فرش مثل لکه های چای و قهوه نیست چرا که این لکه ها را می توان با شامپو فرش پاک کرد اما آدامس ماده ای مانند صمغ مانند است که ابتدا باید ضایعات آن را از روی فرش خود برداشته بعد برای از بین بردن لکه اقدامات لازم را انجام دهید.

 

روش ساده اما عملی برای پاک کردن یا کندن آدامس از روی فرش را در این مقاله به اشتراک می گزاریم 

 

آدامس هم مانند هر لکه دیگری باید سریع و با سرعت عمل بالایی لکه را تمیز کنید چرا که  آدامس مدت زمان زیادی روی فرش بماند تمیز کردن آن دشوارتر می شود.

 

روش اول :

چند تکه یخ را درون کیسه فریزر بریزید و در کیسه را ببندید کیسه یخ را مستقیما روی لکه قرار دهید  سرمای کیسه باعث می شود که صمغ سفت و خشک شده و کندنش راحت تر شود. بعد از گذشت چن دقیقه با یک چاقو اضافات را کنده و حتما مراقب باشد به فرش آسیبی وارد نشه سپس الباقی لکه را با شامپو فرش شستشو دهید و محل مورد نظر را با دستمال خشک  کنید.

 

روش دوم

 

استفاده از سرکه : ابتدا سرکه را گرم کنید و سرکه گرم شده را روی لکه گذاشته و آدامس به راحتی حل میشود و از سطح مورد نظر پاک خواهد شد.

 

روش سوم

 

اگر که به یخ دسترسی ندارید می توانید از سشوار استفاده کنید ولی این روش از روش اول سخت تر است چرا که گرما باعث شل شدن ان می شود و امکان دارد جاهای تمیز فرش هم کثیف شود ، سشوار روی لکه آدامس قرار دهید و به محض اینکه آدامس شل شد سشوار را خاموش کنید و با یک دستما تمیز آن را از روی فرش جدا کنید (توجه داشته باشید به هیچ وجه دستمال را روی فرش نکشید بخاطر اینکه ممکن است آدامس پخش شود و به الیاف فرش برسد.)

 

روش چهارم

 

استفاده از مایع ظرفشویی و نمک : این روش معروف است همه با آن آشنایی دارید ابتدا مایع ظرفشویی را روی لکه بریزید و نمک روی آن بریزید و با استفاده از چاقو یا هر وسیله مناسب آدامس را جدا کنید.

 

روش پنجم

 

سس مایونز هم می تواند گزینه خوبی باشد چون آدامس را نرم میکند و به راحتی جدا می شود.آبلیمو هممی توانید به همین روش استفاده کنید.                                                                  

       

                  **  غیر ممکن و جود ندارد   غیر ممکن ها را انتظار داشته باشید با ما**

       همیشه یه دلیل وجود داره برای چیزای خوب

        قالیشویی در مشهد/بهترین قالیشویی در مشهد

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.