05132111522

قالیشویی غرب مشهد سعی دارد با مقالات آموزشی کمکی به شما عزیزان کرده باشد.در این مقاله میخواهیم روش پاک کردن خمیر بازی و اسلایم از روی فرش آشنا شوید.با ما همرا باشید.

از بین بردن خمیر بازی و اسلایم از روی فرش

خمیر بازی و اسلایم چیست؟


خمیر بازی  و اسلایم از لوازمی است که پیشتر کودکان به آن علاقه دارند.بزرگ تر ها برای سرگرم کردن کودکان امکان دارد کارهایی انجام دهند که خودشان را هم به دردسر بیاندازند امروزه روش های دیگری به جز خمیر بازی هست و اسم این وسیله جدید اسلایم که انعطافش بیشتر از خمیر بازی است.

خمیر بازی به اشکال مختلفی وجود دارد وهمه ما می توانیم آن را برای سلامتی کودکانمان در منزلمون درست کنیم و اجزای اصلی آن آب ، آرد و نمک می باشد.

 

چگونه اسلایم و خمیر بازی را از روی فرش پاک کنیم؟


خمیر اسلایم یک خمیر صنعتی است که در رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود. در این مقاله با نکاتی آشنا میشوید که اگر این اتفاق افتاد برای رفع آن چه راه حلی به کار ببریم: بهترین کار ممکن برای از بین بردن هر نوع لکه ای این است که سریع برای پاک کردن آن اقدام کنید.برای اولین قدم به کمک یه کاردک یا حتی دست یا یک توپ خود سعی کنید تا جایی که امکان داردمواد را از روی فرش برداریم هر چقدر این کار را بادقت و عکس العمل بالاتری انجام دهیم لکه سریعتر از بین می رود.

 

راهکار پاک کردن خمیر یا اسلایم خشک شده از روی فرش


اگر خمیر بازی یا اسلایم کودکانمون در الیاف فرش خشک شده باشد می توان با یک دستمال یا برس زبر سفت روی آن بکشید آن تکه تکه شود و از الیاف فرش جدا شود.وبعد با جارو تکه آن را جارو کنید. برای پاک کردن اسلایم حدود 180 میلی لیتر سرکه سفید را با 90 میلی لیتر آب حل کنید. این محلول را درون یک آب پاش یا اسپری بریزید و بر روی لکه اسپری کنید تا مطمئن شوید محل لکه به خوبی به محلول آغشته شده است. از یک برس استفاده کنید تا لکه نسبت به محلول واکنش نشان دهد. دقایقی صبر خاصیت چسبندگی اسلایم با محلول آب و سرکه از بین می‌رود. با برس می‎توانید شاهد این تغییر برای پاک کردن اسلایم باشید. سعی کنید لکه را به کمک برس از روی فرش حذف کنید. اما این کار را به آرامی انجام دهید تا لکه بیشتر از این بر روی فرش پخش نشود. برس را چند بار تمیز کنید تا باعث پخش شدن لکه نشود و کامل از بین برود.در آخر یک دستمال یا حوله تمیز آغشته به الکل کنید و روی لکه را کامل بکشید تا رد لکه کامل از بین برود.

                                                     قالیشویی معتبر در مشهد                                                                                                  

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.