05132111522

خانواده‌هایی که کودکان خردسال در منزل دارند، همواره دچار مشکلاتی بوده‌اند که خواسته یا ناخواسته کودکان بوجودآوردنده آن بودند. این مشکلات از قبیل ادرار کردن نوزاد و کودک روی فرش، کثیف کردن فرش و ... می‌باشد. اما سوال اصلی اینجاست که چگونه باید این لکه‌های رنگ زرد رنگ که کودکان از خود روی فرش به جا گذاشته و بوی نامطبوعی را به دنبال دارند، پاک کرد. در این مقاله از قالیشویی غرب روش از بین بردن این رنگ زرد و بوی نامطبوع ادرار را آموزش می‌دهیم.

چگونه باید لکه ادرار را از روی فرش پاک کرد؟

3 راهکار کلی برای لکه زدایی ادرار به روش خانگی

  • در روش اول باید ابتدا محلولی درست نمایید که تشکیل شده از یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، دو فنجان آب سرد و یک قاشق غذاخوری سرکه سفید است را تهیه نمایید. سپس با استفاده از آب‌پاش آن را روی فرش اسپری نموده و در نهایت محل مورد نظر که اسپری روی آن انجام گرفته را با پارچه خشک نمایید. (حتما قبل از انجام این کار محلول را روی گوشه‌ای از فرش تست کنید)
  • در روش دوم هم محلولی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید لکه ایجاد شده توسط ادرار را پاک کنید، روش تهیه محلول به این صورت است که باید دو قاشق غذاخوری آمونیاک و یک لیوان آب را روی محل مورد نظر اسپری کنید و در مرحله بعد با استفاده از فرچه محل را کاملا تمیز نمایید.
  • در روش سوم راهکار دیگری برای پاک کردن ادرار توسط بهترین قالیشویی مشهد ارائه می‌گردد که بهتر است آن را یاد بگیرید. در این روش باید یک استکان آب اکسیژنه، سه قطره مایع ظرفشویی و 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین تهیه نمایید. زمانیکه محلول درست شد آن را به محل مورد نظر مالیده و بگذارید در حد 10 الی 20 دقیقه مرطوب بماند. پس سپری شدن زمان مورد نظر نوبت به پاک کردن با اسفنج می‌رسد، محل مورد نظر را با اسفنج پاک نمایید.

پاک کردن ادرار حیوانات خانگی به چه صورت است؟

قبل از اینکه بخواهید هرکاری در مورد تمیزکاری ادرار حیوانات انجام دهید، بایستی مراحل زیر را انجام دهید:

با استفاده از روزنامه یا حوله محل مورد نظر را خشک کنید، به صورتی که دیگر رطوبتی جذب نگردد.

سعی کنید برای از بین بردن ادرار از روی فرش، محل مورد نظر را با استفاده از آب سرد آبکشی نمایید. سپس سعی کنید با دستمال آن محل را خشک نمایید.

روش های از بین بردن لکه ادرار حیوانات خانگی از روی قالی

  • با استفاده از 2 قاشق آمونیاک به همراه یک لیوان آب روی محل مورد نظر اسپری کرده و در انتها آن را با استفاده از یک فرچه تمیز، تمیز نمایید.
  • همانطور که در بالا هم خدمتتان گفتیم، می‌توانید لکه‌ها را با استفاده از دو قطره مایع ظرفشویی، سه قاشق جوش شیرین و یک استکان آب اکسیژنه فرش را تمیز نمایید. این کار با استفاده از اسپری کردن صورت می‌گیرد. زمانیکه اسپری تمام شد، به مدت 20 دقیقه آن را رها کنید و سپس بعد از طی شدن زمان مورد نظر با استفاده از اسفنج محل مربوطه را بسایید.
  • 2 روشی که در بالا گفته شد، روش‌های خانگی محسوب می‌شوند. اما بهتر است بدانید که برای این کار محلولی منحصر به فرد تولید شده که با استفاده از آن می‌توانید لکه زدایی را انجام دهید. این محلول قابلیت این را دارد که لکه را از بین برده و بوی نامطبوع ایجاد شده توسط ادرار را هم از بین ببرد. اما تنها ویژگی مهمی که این محلول دارد این است که اگر محل ادرار حیوان را با استفاده از آن پاک نمایید، حیوان دیگر در آن محل ادرار نمی‌کند.

رفع بوی بد ادرار چگونه انجام می‌گیرد؟

برای اینکه بتوانید به صورت کامل بوی بد ادرار را از روی فرش پاک نمایید، دو ماده طبیعی برای این کار وجود دارد. جوش شیرین و آرد ذرت از بوگیرهای طبیعی به حساب می‌آیند.

چطور باید از آن ها استفاده کرد؟

برای اینکه بتوانید از خاصیت بوگیری این ماده‌ها بهره ببرید، باید طبق این فرمول پیش بروید. ابتدا به مقدار زیاد از این ماده‌ها را روی محل مورد نظر بریزید، به طوری که به مدت 20 دقیقه روی آن باقی بماند. پس از طی شدن زمان مربوطه می‌توانید با استفاده از جارو برقی روی فرش را جارو بکشید.
اگر بوی ادرار برای شما بیش از حد آزار دهنده است، می‌توانید پودر جوش شیرین یا آرد ذرت را با آب ترکیب نمایید تا خمیر بدست آید. این کار می‌تواند بوی ادرار را به صورت کامل از بین ببرد. همچنین در نظر داشته باشید که نور آفتاب هم می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. باید قسمتی که روی فرش ادرار ریخته را در نور مستقیم آفتاب قرار دهید، این کار باعث می‌شود که بوی ادرار به صورت کامل از بین برود.

جمع بندی

ادرار روی فرش یکی از شایع‌ترین مواردی است که در منازل اتفاق افتاده یا هم اکنون اتفاق می‌افتد. به همین دلیل بهتر است تا راهکارهای گفته شده توسط قالیشویی خوب در مشهد را در پیش بگیرید تا بتوانید بوی نامطبوع و لکه را از روی فرش خود پاک نمایید.

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.