05132111522

کثیف شدن فرش و پدیدار شدن لکه بر روی آن امری است طبیعی و غیر قابل پیشگیری حتی اگر شما تمام مراقبت ها را  انجام دهید بازهم اتفاقاتی چون ریختن چای ،ریختن روغن و غذا ، رنگی شدن و ماژیکی شدن فرش  و .... رخ خواهد داد، به ویژه در خانه هایی که  دارای فرزند کوچک هستند.قالیشویی غرب شما را با نحوه پاک کردن این لکه ها آشنا میکند.

شست و شو با فرچه دستی

 

چطور از لکه شدن فرش پیشگیری کنیم ؟

زمانی که چیزی از دستتان بر روی قالی میریزد به جای غصه خوردن و به قالی خیره شدن سریعأ از یک دستمال تمیز استفاده کنید و لکه به جای مانده را تمیز کنید .

بیشترین لکه ایجاد شده بر روی قالی ها در منزل هر ایرانی لکه چای میباشد پس بد نیست با ترفند های از بین بردن لکه چای از روی فرش بیشتر آشنا شوید.

بعد از ریختن چای روی فرش چه کنیم ؟

با استفاده از قاشق مایع چای باقیمانده را از روی فرش جمع کنیدتا از نفوذ مایع به داخل تار وپود فرش جلوگیری شود .

برروی فرش کمی آب سرد بریزید و بلافاصله با یک دستمال تمیز محکم محل لکه را تمیز کنید.

چنانچه از زمان ریختن چای بر روی قالی مدت زیادی گذشته  باشد و یا لکه به طور کامل پاک  نشده باشد روش های ذکر شده در پارگراف بعد را امتحان کنید.

ترفند های پاکسازی فرش از لکه چای:

استفاده از محلول سرکه سفید و آب!

مقدار کمی سرکه سفید را در آب حل کنید ترجیحأ در اسپری بریزید و بر روی لکه اسپری کنید بعد از گذشت 5 تا 10 دقیقه با دستمالی تمیز محل لکه را پاک کنید. بعد از اتمام کار محل لکه را با آب سرد بشویید.

لکه زدایی فرش با استفاده از جوش شیرین!

جوش شیرین به طرز شگفت آوری لکه را از بین میبرد

مقداری جوش شیرین را در آب حل کنید سپس دستمالی تمیز را به محلول آب و جوش شیرین آغشته کنید و بر روی محل لکه بکشید و پس از پایان کار محل لکه را با آب سرد آبکشی کنید.

لکه زدایی فرش با استفاده از نمک!

مقداری نمک را بر روی لکه بپاشید و از آب گازدار استفاده کنید بعد با استفاده از دستمال محل لکه را ماساژ دهید در صورتی لکه به طور کامل پاک نشد مراحل ذکر شده را چند بار تکرار کنید .

چرا شستشو با فرچه دستی ؟


 گاهی فرش هایی که به شرکت قالیشویی غرب آورده میشوند دارای لکه هایی هستند که با دستگاه های اتومات قابل پاک شدن نمی باشد به همین دلیل برای لکه زدایی نیاز به شستشو با فرچه های دستی است و بعد از پاک شدن کامل لکه ، فرش وارد مرحله شستشو با دستگاه های اتومات میشود.

 

 

  

 

 

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.