05132111522

فرش های خود را قبل از سپردن به قالیشویی جاروبرقی بزنید!!!

تنها راه خلاص شدن از گرد و غبار و دوده‌ها برای فرش‌ها جاروبرقی زدن آن‌ها می‌باشد قالیشویی غرب مشهد سعی دارد شما را با روش های صحیح جارو برقی زدن آشنا کند با بهترین قالیشویی در مشهد همراه باشید.

قبل از سپردن فرش به قالیشویی آن را جارو برقی بزنید!

تنها راه خلاص شدن از گرد و غبار و دوده ها برای فرش ها جاروبرقی می باشد. از اولین مراحل شستشوی قالی در قالیشویی ها گرد و غبار گیری از فرش ها است چنانچه فرش ها بدون گرد گیری شسته شوند ممکن است اشغال ها بر روی فرش ها باقی بمانند و باعث کثیف شدن بیشتر فرش گردند ولی بخاطر اینکه فرش های ماشینی داخل دستگاه خاک گیری آسیب میبینند و دچار پارگی میشوند ریسک این کار بالاست چون همه فرش ها توان خاک گیری کردن را ندارند یا اگر به خوبی غبار رویی نگردند این گرد و دوده ها در داخل فرش باقی می مانند و پس از شستشو به اصطلاح فرش ،چرک مور می شود.اما در قالیشویی غرب مشهد بدلیل وجود تسمه هایی بعداز فرچه ها در دستگاه اتومات شستشو تمام چرک فرش را از بین میبرد و تا حدودی خاک فرش برطرف میشود امام بهتر است قبل از شستشو فرش خود را بطور کامل جاروبرقی بزنید تا نتیجه بهتری از شستشو فرش حاصل شود.

روش صحیح جارو زدن:

در حقیقت یکی از مهمترین روش های تازه و نو کردن فرش جارو برقی زدن اما به روش صحیح می باشد.زمانی که فرش منزل را بصورت صحیح جاور برقی بکشید، فرش جلوه بیشتری از خود نشان می دهد. پیشنهاد میشود حداقل فرش را هفته ای یکبار جاروبرقی بزنید.

جاروبرقی را در توان بالا قرار دهید و جارو را به ارامی روی فرش بکشید، بهتر است جارو را در تمامی جهت های روی فرش بکشید تا گرد و غبار و اشغال های ریز از سطح فرش پاک گردند.

سر جاروبرقی را به ارامی بر روی فرش بکشید و عجله نداشته باشید. با عجله جارو کشیدن باعث می شود تا جارو فرصت مکش اشغال ها پیدا نکند وفقط گرد وخاک را به اطراف پخش نماید و فرش پس از جارو هم چنان کثیف باشد و در نهایت کارتان بی نتیجه میماند.

از جارو دستی برای چه قالی هایی استفاده نماییم؟

یکی از مشکلاتی که فرشهای نو دارند پرزدهی انهاست. یکی از بهترین روش ها جارو دستی می باشد. برای از بین بردن پرز فرش های نو باید ابتدا  جارو دستی را خیس کنید و  سپس روی فرش بکشید.زیرا پرز فرش اگر در تارو پود آن بماند مشکل ساز میشود.در خصوص فرش های دستباف از انجایی که ظرافت بالاتری دارند پیشنهاد می شود هنگام جارو زدن ،دقت بالاتر و سرعت عمل پایینتری به خرج دهید. به هیچ وجه جارو دستی را با اب گرم خیس نکنید از اب سرد استفاد نمایید تا از رنگدهی فرش جلوگیری شود.

 

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه سایت عضو شوید.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به قالیشویی غرب مشهد می باشد.